Samolepiace fólia s potlačou polymerická – strednodobá

Tlač samolepiacich polymerických fólií so strednodobou životnosťou.

Ideálne fólie pre polep do exteriéru na dlhšie použitie a stredne zložitých nerovných povrchov.

Tlač do dĺžky menšieho rozmeru 155cm.

Tlačíme na rolky s potlačiteľnou dĺžkou menšieho rozmeru do 1,3m. Pokiaľ zvolíte väčšie hodnoty grafika bude rozdelená do viacerých stĺpcov(prípadne riadkov) fólie ktoré sú samostatné a na lepenej ploche sa nadlepia na seba. V mieste spoju bude mierne viditeľné, podľa spôsobu lepenia, že sa fólie prekrývajú.
Poznámka k fólií

Popis

Tlač samolepiacich fólií polymerických – strednodobých

Samolepiace fólie môžu byť použité v interiéri aj exteriéry na rôzne použitia. Permanentne lepivé samolepiace fólie sú určené pre interiérové aj exteriérové reklamné, informačné  a iné plochy. Vhodné sú na automobily, výťahy, tabule, sklenené plochy, dvere, steny a podobne. Dostupné sú vo viacerých možných prevedeniach, a to podľa parametrov zadaných zákazníkom v priebehu objednávky.

Výhoda polymerických fólií na rozdiel od monomerických je ich dlhšia životnosť a farebná stálosť,  možnosť aplikácie aj na iné ako rovné povrchy s menšou zložitosťou. Ďalším rozdielom a výhodou je že sa oproti monomerickým fóliám po čase nezmrštia a zachovávajú si svoju veľkosť.
Nami tlačené fólie majú kanálikové lepidlo vďaka čomu je ich aplikácia o to jednoduchšia.

Laminácia, lesklá a matná, sa aplikuje dodatočným lepením (kašírovaním) fólie na povrch samolepiacej fólie. Táto ďalšia vrstva poskytuje dodatočnú odolnosť, napríklad fóliám ktoré môžu byť jednoducho poškriabané alebo tým ktoré sú viac vystavené slnečnému žiareniu. Laminácia funguje aj ako UV ochrana vďaka čomu sa predlžuje vo veľkej miere farebná stálosť fólie.

Využitie
Samolepiace fólie majú široké využitie a môžeme ich vidieť takmer na každom rohu. Či už na sklách výkladov alebo vozidiel (tu tiež môžeme vidieť okenné dierované fólie) ako krycie kde prekrývajú väčšinu plochy, tak aj len napríklad ako menšie kusy kde sú vytlačené otváracie hodiny prevádzky alebo iné informácie. Využitie majú rovnako aj pri automobiloch a iných vozidlách pri polepe grafiky ktorá je viacfarebná a bolo by zložité alebo nemožné ju vytvoriť len z plotrovacej fólie. Samozrejmosťou je polep doskových materiálov rôznych typov(kalkuláciu dosiek s potlačou – polepom nájdete medzi doskovými materiálmi). Použiť sa dajú aj na polep stien a rôznych iných materiálov ktoré podľa typu fólie musia byť takmer rovné alebo môžu byť aj o niečo zložitejších tvarov.

Vlastností a výhody

 •  vhodné do exteriéru
 •  vhodné do interiéru
 •  Strednodobá životnosť
 •  možnosť laminácie
 •  možnosť obliepať aj oblé a stredne zložité tvary
 •  nezmršťuje sa

Akýkoľvek rozmer:

 • Je možné vytlačiť fóliu v jednom kuse do dĺžky menšieho rozmeru 1,55m, pokiaľ definujete väčší rozmer bude sa fólia skladať z viacerých kusov

Tlač na rolky rôznych šírok pre ideálny výsledok.

 

V ponuke nemáme každý produkt, to ale neznamená, že ho nevieme vyrobiť. Pokiaľ máte záujem o akýkoľvek iný druh tlače ako je v našom eshope neváhajte nás kontaktovať, odpoveď môžete očakávať ešte v ten istý deň.

Pokiaľ potrebujete pomôcť s návrhom alebo máte akékoľvek iné otázky neváhajte nás kontaktovať na 0948 014 565, emailom info@fatramedia.sk alebo iným spôsobom ktorý nájdete na stránke kontakt.

Pre stálych zákazníkov a reklamné agentúry, poskytujeme zľavy, kontaktujte nás.

Ako pripraviť dáta na tlač

Ako pripraviť dáta na tlač?

 • Prekontrolujte, či máte dáta pripravené na správny rozmer
 • Pri tvorbe zvoľte farebný priestor CMYK (ideálne C Forga 39)
 • Použite spadávku 3cm a doplnte do poznámky akú veľkú spadávku ste použili.
 • Veľkosť bezpečnej zóny je 3cm od okraja grafiky
  • To znamená, že dôležitá grafika a texty nebudú zasahovať až k okraju
 • nepoužívajte orezové značky(uvediete o koľko je grafika- spdadávka väčšia od okraja)
 • Všetky texty preveďte do kriviek
 • Dáta pripravujte v pomere 1:1 až 1:10
 • Veľkosť obrázkov a výstupného formátu odporúčame nastaviť na 300 DPI podľa mierky
 • linka orezu by mala byť úplne na vrchu a v rovnakej farbe ako je linka orezu v šablóne (M:100, ideálne priama farba-spot color s názvom cut)

Šablóna maloformátová tlač: https://www.tlac-reklamnych-bannerov.sk/upload/sablona_maloformatova_tlac_FatraMedia.zip

Výstupný formát

 • Ideálne je odovzdať súbor PDF so štandardom PDF/X-1a
 • ďalšie podporované úbory: PDF, EPS, Ai, PSD, indd, v prípade bitmapy PSD, PNG, JPG, TIFF
 • V prípade dôrazu na kvalitu bitmapovej grafiky vypnite pri danom štandarde kompresiu bitmapovej grafiky a napíšte to do poznámky.

Ako nahrať dáta?

Pre nahrávanie tlačových dát použijete „Odovzdanie súborov na tlač”. V tomto prípade nesmie veľkosť súboru presahovať 250 MB.

Pokiaľ sa vám nepodarilo nahrať dáta alebo sa nezobrazujú v košíku, môžete nám ich zaslať napríklad pomocou WeTransfer.com. Pokiaľ máte nejaký problém, kontaktujte nás na email info@fatramedia.sk.sk a následne vám zašleme odkaz cez ktorý budete môcť odovzdať dáta.

Nemáte vlastné tlačové dáta?

Nevadí! Náš tým grafikov čaká na vaše pokyny a je pripravený s vami návrhy konzultovať až k vašej úplnej spokojnosti. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky na čísle +421 948 014 565 a uveďte nám Vaše požiadavky. Grafický návrh novej veľkoplošnej reklamy Vám obratom pripravíme.

Recenzie (0)

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Samolepiace fólia s potlačou polymerická – strednodobá”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
Shop
0 items Cart
My account